Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı


Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, ağır tonajlı araçları sıkı takibe aldı. Asfaltta bozulma ve yıpranmalara neden olan araç sürücüleri, aşırı yükleme yapmamaları konusunda uyarılıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, ağır tonajlı araçları sıkı takibe aldı. Asfaltta bozulma ve yıpranmalara neden olan araç sürücüleri, aşırı yükleme yapmamaları konusunda uyarılıyor.

Zabıta Daire Başkanlığı tarafından Ankara mücavir alan sınırları içinde, hafriyat kamyonu, beton mikser araçlar, TIR ve ağır tonajlı araçlar denetlenerek, kurallara uymayan araçlara cezai işlem uygulanıyor. Denetimlerin artarak devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, hafriyat mıcır kamyonları ile beton mikser, TIR ve ağır tonajlı araçların gece-gündüz 24 saat denetlendiğini söyledi. Ağır tonajlı araçların asfaltta bozulma ve yıpranmalara neden olduğunu kaydeden Mehmet Ercan, “Her aracın belli bir istiap hakkı var. Araçların bu sınırı aşmaması gerekiyor” dedi.

Kurallara uyulmasını isteyen Mehmet Ercan, tonaj sınırının aşılmamasını, yola hafriyat dökülmemesi için hafriyat ve mıcır kamyonlarının üzerlerinin branda ile örtülmesi gerektiğini anlattı. Mehmet Ercan ağır tonajlı araçların çamurlu lastiklerinin de yolları kirletebildiğini belirterek, bu araçlara da cezai işlem yapıldığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Çevre Denetim Merkez Amirliği tarafından yapılan denetimlerin artarak devam ettiğini belirten Mehmet Ercan, “Kurallara uymayan araçlar hakkında cezai işlem uygulayarak, denetimlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu. Zabıta Daire Başkanlığı Çevre Denetim Merkez Amirliği tarafından Mayıs ayında içerisinde yapılan denetimlerde, kontrol edilen 547 araçtan, 383’ünün kurallara uyduğunun görüldüğü, 90 adet araç sürücüsüne de ihtarda bulunulduğu bildirildi. 38 araca Durum Tespit İdari Yaptırım Tutanağı tanzim edilerek, Belediye Encümeni’ne sevk edildi. 36 adet araca toplam 11 bin 208 TL, 18 adet firma yetkilisine 45 bin 90 TL para cezası olmak üzere toplam 56 bin 298 TL peşin para cezası uygulandı.

AĞIR TONAJLI ARAÇLAR SIKI TAKİPTE

AĞIR TONAJLI ARAÇLAR SIKI TAKİPTE

AĞIR TONAJLI ARAÇLAR SIKI TAKİPTE

Kaynak: IHA

Ekleme Tarihi: 05.06.2013 11:45, Son Güncelleme: 05.06.2013 21:29

Ascanlar Yıkım & Hafriyat & Kum Ocağı & Taş Ocağı

İnşaat Sanayi ve Taahhüt Tic. Ltd. Şti.

İLKER 1. CAD. CANER APT. NO : 44 / a DİKMEN / ANKARA

TEL : ( 0312 ) 482 05 09 & FAX : ( 0312 ) 480 65 02

{ 0532 } 407 77 57

Email : [email protected]

www.ascanlar.com & www.ankarayikimcilar.com

www.ascanlarhafriyat.com

HER TÜRLÜ

İŞ MAKİNASI VE KAMYONLARLA

BİNA YIKIMI, HAFRİYAT, KUM MICIR NAKLİYESİ, YOL,

ALT YAPI, ÇEVRE DÜZENLEMESİ, KUM, STABİLİZE, BAYPAS,

DOLĞU MALZEMESİ TEMİNİ SERİLİP SIKIŞTIRILMASI VE

KIRICILI VE KOVALI ESKAVATÖRLERLE TAŞ KIRMA

TAAHHÜT İŞLERİ YAPILIR.

7 milyon bina dinamitle yıkılacak